Воркшоп фільмкомісій 2016

16-18 вересня в місті Трускавець в рамках фестивалю «Корона Карпат» Асоціація кіноіндустрії України за підтримки Держкіно України провела воркшоп «Створення та розвиток фільмкомісій в Україні». Впродовж двох днів міжнародні експерти давали відповіді на питання, що таке фільмкомісії і яка їхня роль у просуванні країни або певного регіону.

Директор Генуезько-Лігурійської Фільмкомісії та Голова Правління Мережі Європейських Фільмкомісій Андреа Рокко здійснив короткий екскурс в історію створення європейських фільмкомісій, розповів про їхню структуру, методи організації, традиційні завдання і додаткові можливості, спрямовані на туристичну привабливість регіону, а також провів огляд міжнародних організацій та міжнародного досвіду роботи фільм комісій.

Алессандро Гропплеро, Голова  Департаменту Міжнародних Відносин Регіонального Аудіовізуального фонду Фріулі-Венеція-Джулія (Італія) доповідав на тему: «Фільмкомісії та Аудіовізуальні фонди як інструмент для стратегічного планування та отримання максимальної користі від регіональних ресурсів», під час якої закцентував увагу на трьох стовпах розвитку фільмкомісій (навчання, зростання та мережа), на комерційному і творчому процесі та на колізіях спостереження (як оцінювати свої дії).

Міжнародний спеціаліст з пошуку локацій Мік Ретман (Великобританія) ознайомив присутніх з процесами пошуку локацій для зйомок фільму, а також розповів про особливості співпраці кінознімальних груп з місцевими органами влади, місцевими мешканцями та громадськістю.

Доповідь на тему: «Досвід країн-партнерів щодо впливу міжнародного кіновиробничого процесу на розвиток регіону» підготував Голова Грузинської фільмкомісії, Голова департаменту дистрибуції Грузинського Фільм-Фонду Давід Вашадзе.

Участь у воркшопі взяли більше 80 кінопродюсерів та представників місцевих органів влади.

У рамках заходу відбувалися покази українських національних фільмів, створених у копродукції, а також дискусії, творчі зустрічі та інші події, спрямовані на вирішення питань створення та розвитку фільмкомісій в Україні.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко:

«Питанню створення регіональних фільмкомісій ми приділяємо дуже багато уваги, оскільки для України це стало нагальною потребою. У ході воркшопу ми почули різний міжнародний досвід зі створення фільмкомісій, який обов’язково застосуємо в Україні. Фільмкомісії працюватимуть не тільки для того, щоб спростити систему отримання дозволу на зйомки, а й для забезпечення співпраці з місцевою владою, коли йдеться про підтримку кіновиробництва. Такі організації взаємодіятимуть з фондами, що дають можливість фінансування фільмів та братимуть участь у вирішенні інших, не менш важливих кінематографічних питань».