Участь України в 69-му Берлінському міжнародному кінофестивалі Berlinale

Berlinale – це міжнародний кінофестиваль категорії «А», який вважається одним із найпрестижніших та найбільш відвідуваних кінофестивалів світу і щорічно проходить у столиці Німеччини – Берліні. Головною особливістю фестивалю є його сконцентрованість на прогресивному та інтелектуальному кіно на гостру соціальну тематику.

5 лютого, в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція, під час якої члени української делегації розповіли  про цьогорічне представлення України на 69-му «Берлінале».

У рамках основної конкурсної програми «Берлінале» відбудеться світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно України історичного трилера Аґнешки Голланд «MrJones».

«Для нашої команди це дійсно важливий проект, і значний досвід. І досвід не тільки творчий, а й індустріальний. Це результат, який свідчить про те, що у рамках кіноіндустрії ми починаємо спілкуватись однією мовою і можемо працювати на світовому рівні, – зазначив продюсер фільму з української сторони Єгор Олесов– Промо-кампанія фільму в Україні вже розпочалась, і вона базується ще й на масштабному соціально-просвітницькому проекті, метою якого є популяризація персони Гарета Джонса в Україні і світі та збереження пам’яті про Голодомор в Україні 1932-1933 років. Серед ініціатив –  встановлення пам’ятника та назва вулиці на ім’я Гарета Джонса».

Міністр культури України Євген Нищук зауважив, що представлення у головній конкурсній програмі одного із найпрестижніших кінофестивалів світу фільму «Гарет Джонс», створеного за державної підтримки, є непересічною подією. «Це яскравий приклад  багаторічних напрацювань та прагнень України розвинути власну кіноіндустрію і вийти на світовий рівень визнання. Крім того, для нашої країни надзвичайно важливо на поважних міжнародних форумах говорити і доносити правду про масштаби трагедії, описаної у фільмі. Потрібне ще не одне десятиліття для того, аби відтворити справжню картину цієї сторінки історії українського народу, і використовувати для цього засоби мистецтва: художні й документальні твори та особливо важливий емоційний засіб – кіно. За час Незалежності України було створено декілька фільмів на цю тематику, але стрічки такого масштабу досі ще не  було», –  наголосив Євген Нищук.

Крім того, двох українських кінематографістів – Аліну Горлову та Нікона Романченка – відібрано до участі у щорічному форумі BerlinaleTalents, що є індустріальною платформою Берлінського міжнародного кінофестивалю для 250 молодих перспективних представників галузі.

З 7-го по 15-те лютого на Європейському кіноринку (EFM) 69-го Берлінського міжнародного кінофестивалю, який є одним із найважливіших у світі місць зустрічі професіоналів у сфері кіноіндустрії, під традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination працюватиме Український національний стенд Ukrainian Films.

Організаторами цьогорічного Українського стенду на Європейському кіноринку стали Державне агентство України з питань кіно спільно з Асоціацією кіноіндустрії України, за підтримки Української Кіноасоціації та Українського культурного фонду.

Перший заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін розповів про збільшення фінансування  організації Українського стенду на Берлінале з боку Держкіно: «Наш цьогорічний внесок становить 1 млн 160 тис. грн. – це майже вдвічі більше, ніж торік. В Україні зараз відбуваються певні «кіножнива»: ми збираємо те, що засіяли чотири роки тому. Усередині країни ми вже відвоювали частку у голлівудського кінематографа – за підсумками 2018 року, національне кіно отримало майже 8% від загального обсягу кінопрокату. Тепер ми готові показати, що український кінематограф досяг того рівня, коли може змагатись за головні призи таких престижних кінофестивалів, як Берлінський».

У 2019 році ключовим елементом айдентики України на кіноринках стали мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко.

Цьогоріч виповнюється 110 років з дня народження всесвітньо відомої художниці. Завдяки Благодійному фонду «Творча спадщина родини Марії Примаченко», казковий і загадковий світ картин художниці презентуватиме іноземній аудиторії Україну як незвідану і багату на різноманітні образи країну. Арт-директором дизайну айдентики стенду став відомий український дизайнер Кирило Чичкан. Поєднання айдентики та їхнє технічне 3D-виконання підкреслює прогресивний рух української кіноіндустрії, – ми опираємось на традиції та рухаємося вперед разом з новітніми технологіями.

«Демонстрація прекрасних здобутків української культури міжнародній аудиторії – це чудовий приклад синергії зусиль різних поколінь українців. Нам особливо важливо, що у 110 річницю дня народження Марії Примаченко ми долучаємось до такого важливого процесу, як участь українських кінематографістів у міжнародних кінофорумах. Сподіваємось, що дивовижні образи Марії Примаченко стануть родзинкою і ще більше привернуть увагу до кіно», – прокоментувала під час прес-конфенції директор БФ «Творча спадщина родини Марії Примаченко» Анастасія Примаченко.

Для презентації України на Європейському кіноринку Асоціація кіноіндустрії України на замовлення Державного агентства України з питань кіно підготувала каталог «Українські фільми 2018/2019» та презентаційний ролик українських фільмів, завершених виробництвом у 2018-му році за підтримки Держкіно.

«Цього року Асоціація кіноіндустрії України доклала усіх зусиль, аби Україна була представлена на Європейському кіноринку дійсно національним стендом у форматі Umbrella, який офіційно об’єднає різні кіноорганізації. Завдяки співпраці та об’єднанню фінансових і ресурсних зусиль багатьох державних та культурних інституцій нам вдалося підняти рівень представлення стенду на новий щабель. Ми продовжуємо працювати у напрямку налагодження міжнародної співпраці, демонструвати Україну як привабливого партнера для копродукційних та сервісних проектів», зазначив Володимир Яценко, Голова Асоціації кіноіндустрії України.

Серед основних подій, що представлятимуть Україну на кінофорумі:

9 лютого – український прийом з нагоди представлення українського кіно в рамках 69-го Берлінського МКФ;

10 лютого – світова прем’єра українсько-польсько-британського фільму «Mr. Jones»;

11 лютого  бізнес-ланч «Meet Ukrainian Producers» у рамках Co-Production Market, організований Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» спільно з Державним агентством України з питань кіно.

Директор ГО «Фонд Ігоря Янковського» Тагір Імангулов зазначив: «Для представлення українського кіно за кордоном ми обрали формат бізнес-ланчу, бо він здається нам найбільш продуктивним. Ринок копродукції, у рамках якого ми проводимо наш захід, є надзвичайно важливим, бо він створений саме для того, щоб знаходити партнерів. Цьогоріч ми забезпечили чотирьом українським продюсерам доступ до всіх можливостей копродакшн-маркету, а п’ять продюсерів включені до спеціальної Visitor-програми, до якої увійшли 75 учасників з усього світу».

У рамках роботи національного стенду українським продюсерам надана можливість проведення окремих презентацій і зустрічей з іноземними партнерами.

Виконавчий директор Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук наголосила на тому, що значний розвиток українського кіно відбувається завдяки плідній співпраці найважливіших складових ринку – держави та індустрії, – і додала: «Ми вже можемо запропонувати світові конкурентоздатні умови співпраці, а участь українського фільму в основній конкурсній програмі Берлінале – це наш шанс голосно про себе заявити».

Триватиме 69-ий Берлінський міжнародний кінофестиваль з 7 по 17 лютого.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of