Участь України у 72-му Каннському міжнародному кінофестивалі

72-ий Каннський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 14 по 25 травня у м. Канни (Франція).

У конкурсних програмах фестивалю Україну представлятимуть два фільми. Повнометражна дебютна стрічка «Додому» кримськотатарського режисера Нарімана Алієва увійшла до програми «Особливий погляд», а картину Декеля Беренсона «Анна» (створену в копродукції України, Ізраїлю та Великобританії) відібрано до програми короткометражних фільмів.

режисер Наріман Алієв

«Потрапляння до офіційного конкурсу  Каннського кінофестивалю це уже перемога, як  для мене так і для всієї команди фільму. Це був довгий та тернистий шлях впродовж   кількох років. Надіюсь, що світова прем’єра стрічки у Каннах лише початок прокатної долі й у нас буде можливість презентувати його по всьому світу, розповсюджуючи кримськотатарські та українські мотиви, культуру, традиції та історію.» – коментує Наріман Алієв

Фільм «Додому» розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

офіційний постер фільму “Додому” реж. Наріман Алієв

«Що стосується фільму «Додому», то потрібно зазначити, що Канни є важливим міжнародним майданчиком, де буде піднято питання Криму, кримськотатарського народу та трагедії анексії Криму. Особливої уваги заслуговує те, що у фільмі здебільшого звучить кримськотатарська мова, адже у світі багато людей не знають про існування окремого народу зі своєю мовою. Зазвичай після участі у заході такого рівня прокат фільмів проходить по всього світу, а у нашому випадку це додатково забезпечить авторитетний сейлз-агент Wild Bunch.» – зазначає Володимир Яценко, Голова Асоціації кіноіндустрії України та продюсер стрічки «додому»

Короткометражний ігровий фільм «Анна» розповідає історію одинокої матері середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України та відчайдушно прагне змін. З ініціативи ізраїльського режисера картини Декеля Беренсона фільм повністю створювався в Україні, українською знімальною командою. Основною мовою фільму теж стала українська.

Віталій Шереметьєв, продюсер фільму “Анна”, член Асоціації кіноіндустрії України

«Потрібно відзначити той факт, що Україна стала цікавим потенційним партнером у ко-продукційних проектах. Зарубіжні партнери почали цінувати нас не лише, як локацію для зйомок, а й як перспективну творчу складову команди фільму. Стрічка «Анна» є результатом таких змін, адже фільм знято в Україні, українською мовою та з національним акторським складом» – акцентує Віталій Шереметьєв, продюсер фільму «Анна», член Асоціації кіноіндустрії України.

У рамках фестивалю з 14 по 23 травня традиційно працюватиме міжнародний кіноринок Marché du Film, який цьогоріч святкує своє 60-річчя. Україна на кіноринку вкотре буде представлена Національним павільйоном.

Євген Нищук, Міністр культури України

 

Міністр культури України Євген Нищук долучився до прес-конференції Skype-зв’язком з Венеційської бієнале, де триває підготовка до відкриття Українського павільйону, і зауважив: «Уряд нині активно працює над міжнародною промоцією різних видів українського мистецтва. Як Міністр культури, як член Уряду, я радий разом з командою Держкіно та кіномитцями представити підтверджуючу інвестицію в українське кіно на Каннському кінофестивалі, де до основної конкурсної програми відібрано фільм Нарімана Алієва «Додому» на важливу тему долі кримськотатарського народу. Я сподіваюсь на успіх нашої спільної роботи на одному із найпрестижніших кінофестивалів світу, бо це промоція українського кіно, промоція держави, велика і кропітка робота задля розвитку українського кіно».

Український павільйон працюватиме під номером 102, із традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination. Нагадаємо, що у 2019-му році ключовим елементом айдентики українських стендів на міжнародних кіноринках є мотиви робіт української народної художниці Марії Примаченко, надані БФ «Творча спадщина родини Марії Примаченко».

офіціний постер фільму “Анна” реж. Декель Беренсон

В Українському павільйоні міжнародні кінопрофесіонали зможуть отримати інформацію про стан нашої кіноіндустрії, аналітичні та статистичні матеріали про український кіноринок і законодавство у сфері кінематографа. Крім того, у рамках роботи павільйону продюсери матимуть змогу проводити зустрічі зі своїми потенційними закордонними партнерами. Кожен охочий зможе ознайомитися з «Каталогом українських фільмів 2018-2019 рр.», створеним Асоціацією кіноіндустрії України на замовлення Держкіно. Крім того, на замовлення Держкіно, за участі Української Кіноасоціації та за підтримки Українського культурного Фонду Асоціація кіноіндустрії України створила збірник Co-Production Guide Ukraine Is Your Destination.

Володимир Яценко, продюсер фільму “Додому”, Голова Асоціації кіноіндустрії України

«Асоціації кіноіндустрії уже кілька років підтримує проведення різних івентів в Україні та закордоном. І цьогорічний відбір 2-х українських фільмів до офіційного конкурсу Каннського фестивалю показує, що наша індустрія навчилась рухатися у єдиному напрямку та кооперуватися, а не лише конкурувати. Цим ми показуємо гарний приклад не лише для галузі культури, а й іншим індустріям в Україні» – наголошує Володимир Яценко.

З нагоди святкування  десятої річниці проведення Одеського міжнародного кінофестивалю, у рамках українського прийому ОМКФ нагадає європейським кінематографістам про свій ювілей, долучившись до організації прийому.

Пилип Іллєнко, Голова Державного агентства України з питань кіно

Голова Держкіно Пилип Іллєнко оголосив повну програму українських заходів у рамках Каннського кінофестивалю та його кіноринку: «Фінансування роботи Українського павільйону в Каннах цьогоріч було суттєво збільшене, – практично вдвічі, порівняно з попереднім роком. Це стосується не лише Канн, тож зараз вперше склалася ситуація, коли Держкіно є основним фінансовим спонсором національних павільйонів та стендів на міжнародних кінофорумах. Ключовим кіномайданчиком для України і світу залишається Каннський кінофестиваль і його кіноринок Marche du Film, тож ми зробили усе можливе, щоб наша кіноіндустрія була тут гідно представлена».

Програма українських заходів у рамках фестивалю:

  • 16 травня – український прийом (пройде за підтримки Посольства України у Франції);
  • 17 травня – бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers (проводиться четвертий рік поспіль Фондом Ігоря Янковського спільно з Держкіно);
  • 22 травня – світова прем’єра фільму «Додому», реж. Н. Алієв;
  • 23 травня – світова прем’єра фільму «Анна», реж. Д. Беренсон.

Крім того, раніше до програми Cinefondation Residence було запрошено  сценариста і режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука  з проектом фільму «Памфір». Cinefondation Residence  – це програма Каннського кінофестивалю, що покликана відкривати нові імена та допомагає молодим режисерам із розробкою проекту дебютного повнометражного фільму і з пошуком французького партнера для копродукції. Під час кінофестивалю резиденти представлять свої проекти на пітчингу в павільйоні CNC.

У рамках традиційно організованого Фондом Ігоря Янковського та Держкіно бізнес-ланчу Meet Ukrainian Producers,  який пройде 17 травня в готелі Radisson Blu, міжнародній спільноті буде представлено шість проектів українських фільмів на етапі виробництва.

Координація та фінансове забезпечення роботи Українського павільйону #UkraineIsYourDestination на кіноринку 72-го Каннського міжнародного кінофестивалю здійснюються Державним агентством України з питань кіно та представниками української кіноіндустрії, а саме: КМКФ «Молодість», Одеським міжнародним кінофестивалем, Українською Кіноасоціацією, Асоціацією кіноіндустрії України, а також Благодійним фондом Ігоря Янковського.

 

Довідки:

 Фільм «Додому» режисера Нарімана Алієва

 Картина EVGE («Додому») є повнометражним дебютом кримськотатарського режисера Нарімана Алієва.

Фільм розповідає історію кримського татарина Мустафи. Двоє його синів поїхали в Київ після анексії Криму. Розповідь починається з того, що гине його старший син Назім, і батько вирушає до столиці, щоб повернути молодшого сина Аліма додому, а старшого поховати в Криму згідно з мусульманськими традиціями.

Головні ролі в EVGE виконали Ахтем Сеітаблаєв і Ремзі Білялов. Продюсером стрічки є Володимир Яценко (кінокомпанія Limelite). Фільм створений за підтримки Міністерства культури України, а його міжнародними продажами займатиметься компанія Wild Bunch.

Наріман Алієв – кримськотатарський режисер, автор трилогії «Кримські історії» (короткий метр). Його фільм SENSIZ («Без тебе») був представлений в рамках Generation 14+ 66-го Берлінського кінофестивалю. У своїх роботах він досліджує теми сімейних взаємин, традицій і побуту кримських татар.

 

Фільм «Анна» режисера Декеля Беренсона

 «Анна» є копродукційним проектом продюсерської студії Esse Production House, 168 Wardour Filmworks та Blue Shadows Films. Генеральні продюсери: Віталій Шереметьєв та Ольга Бесхмельниціна (Україна), Мерлін Мертон та Декел Беренсон (Великобританія, Ізраїль). Продюсери: Наталія Лібет (Україна), Елад Кейдан (Великобританія), Дмитро Конопльов (Ізраїль).

Короткометражний ігровий фільм «Анна» розповідає історію одинокої матері середнього віку, яка живе на охопленому війною сході України та відчайдушно прагне змін. З ініціативи ізраїльського режисера картини Декеля Беренсона фільм повністю створювався в Україні, українською знімальною командою. Основною мовою фільму теж стала українська.

Автори фільму: режисер та сценарист Декель Беренсон, оператор-постановник Володимир Іванов, художник-постановник Кара Балеян та режисер монтажу Єгор Трояновський.

Головні ролі виконали українські актори Світлана Барандич, Анастасія В’язовська, Ліна Чорнодуб та американський актор Ерік Р. Гіліет.

Декель Беренсон народився в Ізраїлі, зараз живе у Великобританії. Його короткометражні фільми «Дівчата нічого не робили» та «Ашміна» були показані на більш ніж 50 фестивалях по всьому світу, включаючи BFI у Лондоні. «Анна» – його третій фільм.

 

Довідка про організаторів роботи Українського павільйону:

Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) – центральний  орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері кінематографії. Голова Держкіно – Пилип Іллєнко.

Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» – це один із найбільших кінофорумів Східної Європи, за версією Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Кінофестиваль започаткований у 1970-му році, а від початку 1990-их років набув міжнародного статусу. Його головним завданням є сприяння розвитку молодого професійного кіно. Генеральним директором «Молодості» є Андрій Халпахчі.

Одеський міжнародний кінофестиваль – один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який проходить у кінематографічній столиці України – місті Одеса. Програмний фокус Одеського МКФ – фільми напрямку «арт-мейнстрім». Щорічно на кінофестивалі проходять три конкурсні програми: Міжнародна та Національна, а також Конкурс європейського документального кіно. Президентом ОМКФ є Вікторія Тігіпко.

Українська Кіноасоціація – фахове неприбуткове відкрите об’єднання продюсерів телебачення і кінематографії, що представляє інтереси галузі виробництва аудіовізуального контенту України. Одним з основних завдань УКА є створення сприятливих умов для вітчизняної індустрії у співпраці з органами державної влади та представниками міжнародних структур. Заснована у 2011 році. Виконавчий директор Асоціації  – Вікторія Ярмощук.

Асоціація кіноіндустрії України була створена для сприяння всебічному розвитку і популяризації українського кінематографа як в Україні, так і за її межами, разом або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур. Свою діяльність Асоціація розпочала у 2015 році. Голова Асоціації – Володимир Яценко.

Фонд Ігоря Янковського – український благодійний фонд, заснований бізнесменом і меценатом Ігорем Янковським. Благодійна організація об’єднала однодумців зі спільною метою – розробкою та впровадженням освітніх і культурних програм в Україні та за кордоном.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of