Канни-2018

Ukraine Is Your Destination!

Підсумки участі України у 71-му Каннському кінофестивалі

Цього року вперше відразу два українські фільми, які отримали підтримку Держкіно – «Донбас» Сергія Лозниці та «Жінка на війні» Бенедикта Ерлінґссона, потрапили до конкурсних програм Каннського міжнародного кінофестивалю і були відзначені нагородами.

Картина режисера Сергія Лозниці «Донбас» отримала приз за найкращу режисерську роботу в офіційній конкурсній програмі Un Certain Regard («Особливий погляд») – другій за вагомістю конкурсній програмі на Festival de Cannes, і той факт, що світова прем’єра фільму «Донбас» відкривала програму цього року, має особливе значення. Фільм був створений у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Українським партнером виступила кінокомпанія Arthouse Traffic, продюсер – Денис Іванов. В українському прокаті «Донбас» з’явиться вже цього року.

У свою чергу, картина «Жінка на війні» режисера Бенедикта Ерлінґссона, прем’єра якої відбулась в рамках конкурсної програми Semaine dela Critique(«Тиждень критики»), отримала дві нагороди: SACD (Authors ‘Society) – нагороду за найкращу музику, що присуджується консорціумом письменників і композиторів, та єдину державну премію Каннського кінофестивалю, яка має назву Grand Rail d’Or («Золота залізниця»). За словами українського ко-продюсера стрічки Сергія Лавренюка (компанія Solar Media Entertainment), музика стала невід’ємною складовою цього фільму. У ньому звучать українські народні пісні, виконані жіночим тріо: Іриною Данилейко, Галиною Гончаренко та Сусанною Карпенко. Тексти пісень адаптували Ірина Клименко, керівник Лабораторії етномузикології Національної музичної академії, та режисер картини Бенедикт Ерлінґссон. Фільм «Жінка на війні» створений у ко-продукції України, Франції та Ісландії.

Крім участі наших фільмів у конкурсних програмах кінофестивалю, на кіноринку Marché du Film Україна традиційно була представлена Національним павільйоном, організованим спільними зусиллями Держкіно і представників кіноіндустрії України: Асоціації кіноіндустрії України, КМКФ «Молодість» і Одеського міжнародного кінофестивалю та Української Кіноасоціації,. Програма заходів на стенді об’єдналася під слоганом – Ukraine Is Your Destination. Основним завданням в роботі павільйону було презентувати Україну міжнародним партнерам як перспективну і вигідну кінематографічну країну з оновленою законодавчою базою, набором сервісів і виробничих потужностей, здатних задовольнити найвибагливішого замовника.

«Каннський кінофестиваль є одним з найбільших та найвпливовіших у світі. Результати участі України у кінофорумі стали лакмусовим папірцем щодо якості розвитку кіноіндустрії в останній час. Позитивні результати роботи українського павільйону та визнання українських фільмів у конкурсних програмах дає індустрії можливість для просування українського кіно, сприяння пошуку іноземних інвестицій та копродукції фільмів не лише на європейському ринку, а й світовому контексті» 

Голова Асоціації кіноіндустрії України Володимир Яценко

Однією з головних подій роботи Українського національного павільйону став бізнес-ланч Meet Ukrainian Producers, організований Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» і Monegasque Association Helping Hand спільно з Держкіно України. Зустріч для українських та іноземних копродюсерів Meet Ukrainian Producers на Каннському кінофестивалі проходить вже третій рік поспіль. Досвід проведення двох попередніх ланчів довів їх ефективність: у копродукції з європейськими режиссерами вже створюються нові українські фільми. Цьогорічна презентація українських кінопроектів у готелі Radisson Blue Cannes викликала інтерес у більш ніж 90 професіоналів кіноіндустрії, які відзначили високий рівень підготовки презентацій і високу майстерність вітчизняних кінематографістів. Увазі іноземних продюсерів було представлено дев’ять українських фільмів, що перебувають на різній стадії виробництва: «Антон» (продюсер Андрій Суярко), «Атлантида» (продюсер Володимир Яценко), «Крути 1918» (продюсер Артем Колюбаєв), «Передчуття» (продюсери Артем Колюбаєв і Андрій Єрмак), «Спадок брехні» (продюсер Алла Бєлая), «Стасіс» (продюсер Наталія Лібет), «Зеніт» (продюсер Наталія Лібет), «Секс і нічого особистого» (режисер Ольга Ряшина), «Гравець з часом» (режисер Олександр Недбаєв і продюсер Павло Сушко).

В рамках роботи Українського національного павільйону відбулися також коктейльні прийоми від Одеського міжнародного кінофестивалю та КМКФ «Молодість». Символічним завершенням роботи ринку стала Українська вечірка, організована за підтримки Посольства України у Франції. Під час вечірки Посол України у Франції Олег Шамшур представив перекладену на французьку мову книгу Олега Сенцова «Розповіді», а також твір «Антологія Донбасу» автора Ірини Дмитришин.

Вітаємо цьогорічних призерів, опрацьовуємо контакти і готуємося підкорювати наступні вершини – Ukraine Is Your Destination!