Berlinale 2017

З 9-го по 17-те лютого на Європейському кіноринку 67-го Берлінського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український стенд – Ukrainian Film Corner «Ukraine is Your Destination». Український стенд на кіноринку 67-го Берлінського МКФ організовує Асоціація кіноіндустрії України за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Благодійного фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».

«Берлінале» – це міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважається одним із найпрестижніших та найбільш відвідуваних кінофестивалів світу, і щорічно проходить у Берліні (Німеччина). Цьогоріч фестиваль триватиме з 9-го по 19-те лютого 2017-го року. У рамках «Берлінале» щорічно проводиться Європейський кіноринок, який є одним із найважливіших місць зустрічі професіоналів у сфері кіноіндустрії: виробників, дистрибуторів, покупців, сейлз-агентів, організаторів фестивалів та кіноринків.

На Українському стенді буде представлений каталог «Українські фільми 2016-2017», виданий Асоціацією кіноіндустрії України на замовлення Державного агентства України з питань кіно. У ньому зібрана інформація про найновіші українські роботи – готові й ті, що перебувають у виробництві. Каталог та інші презентаційні матеріали поширюватимуться серед спеціалістів світової кіноіндустрії, що сприятиме промоції українського кіно за кордоном.

Важливо, що у програмі «Берлінале» – Generation 14 plus 15-го лютого відбудеться світова прем’єра документального фільму режисерів Георга Жено та Єлизавети Сміт «Школа №3», виробництво якого здійснила Україна спільно з Німеччиною.

Крім того, на Європейському кіноринку відбудутьсяпокази українських фільмів: «Мустафа» реж. Ахмед Сарихаліл,  «Слуга Народу 2» реж. Олексій Кирющенко, «5 терапія» реж. Аліса Павловська та «Мир Вашому Дому» реж. Володимир Лерт.

Спеціальною подією Берлінського МКФ стане показ документального фільму «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» режисера Аскольда Курова, що розповідає про справу незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Показ відбудеться 11-го лютого за участі Європейської кіноакадемії.

12-го лютого Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко проведе презентацію української кіноіндустрії, під час якої розповість про потенціал української кіногалузі та представить шоуріли  українських фільмів (як завершених, так і тих, що перебувають на стадії виробництва). Презентація покликана заохотити іноземних кінопрофесіоналів та інвесторів до співпраці з українськими кінематографістами.

13-го лютого пройде урочистий прийом з нагоди представлення українського кіно в рамках 67-го Берлінського МКФ. Захід відбудеться за участі українських та іноземних представників кіноіндустрії й преси.

14-го лютого на Українському стенді буде презентовано повнометражний документальний фільм «Школа №3» режисерів Георга Жено та Єлизавети Сміт.  Стрічка розповідає історію дітей, що навчаються в одній школі невеликого міста Миколаївка, на Донбасі. Влітку 2014-го це місто постраждало від потужних військових дій під час боїв за визволення Слов’янська. У фільмі звучать монологи 13-ох учнів 8-10 класів миколаївської школи. Кожна історія пов’язана з якимось предметом, що має надважливе значення для кожного з героїв.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко:

«Цього року на Європейському кіноринку Україна буде представлена більш потужно, ніж торік. Ми збільшили розмір нашого стенду з невеличких4 кв. метрів до24 кв. метрів, а також розмістили його в більш людному на кіноринку місці. Я вважаю, що Український стенд – це своєрідне кінематографічне посольство України на одній із найбільших індустріальних подій світу. Його організація є яскравим прикладом державно-приватного партнерства. Стенд є інструментом, користуватись яким може кожен український кінематографіст».